hfutis.foorumi.eu

Habbon Palloliiton virallinen foorumi

Kausi 11

Kausi 11

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:29

Sijoitukset
1. AS Nalle
2. AS Bobba
3. D-Generation X
4. Parkunmäen Apassit
5. Stoke City

Henkilökohtaiset palkinnot
Arvokkain pelaaja: Erik..
Maalikuningas: PodolskiC
Paras maalivahti: MiniTou
Herrasmiespelaaja: Jouzzi
Kauden yllättäjä: Raivo-Ruutu
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki

Joukkueet

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:33

D-Generation X

Omistaja(t): Joservarahahmo & Blastyk
Valmentaja:
Pelaajat:
Joservarahahmo
Pazycete
Blastyk
Busi
Jouzzi
Sirmavikkis
MrJalkakarva
Mikkaleo
Slex


AS Nalle

Omistaja(t): Goldenpeach & Erik..
Valmentaja: Erik..
Pelaajat:
Goldenpeach
Erik
Paslaiker
T-Aika
Plattmacher
Jondeeez
Minitou
Samuliu


AS Bobba

Omistaja(t): Adalic
Valmentaja:
Pelaajat:
Vip97
Adalic
Cosgaf
Viestipeelo
HospSWA
Reradzi
Futispoikka
@arskaa@
Puruvili


Stoke City

Omistaja(t): Juddo
Valmentaja: Eick
Pelaajat:
Mike17
Volsteinium
Juddo
Miskapoika899
Cagry
Pykadee
xDlolleDx


Parkunmäen Apassit

Omistaja(t): PodolskiC & HarrisuN
Valmentaja:
Pelaajat:
PodolskiC
HarrisuN
Street-agentti
Salferduks
Mr.baggio
Zackboltmak
AscensionC
Pro-kuka
Raivo-ruutu
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki

Sarjataulukko

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:34

Kuva
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki

Tilastot

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:34

Maalipörssi

Kuva


Omat maalit

Kuva



Keltaiset kortit

Kuva



Punaiset kortit

Kuva
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki

Runkosarjan Otteluohjelma

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:35

1. Lauantai 16.4.2016

19:00 D-Generation X 1-6 AS Bobba
20:00 AS Nalle 2-2 Apassit
Lepovuorossa: Stoke

2. Maanantai 18.4.2016

19:00 AS Nalle 8-2 Stoke
20:00 Apassit 8-3 D-Generation X
Lepovuorossa: AS Bobba

3. Keskiviikko 20.4.2016

19:00 D-Generation X 4-2 stoke
20:00 AS Bobba 3-15 Apassit [LV]
Lepovuorossa: AS Nalle

4. Lauantai 23.4.2016

19:00 AS Bobba 8-1 Stoke
20:00 AS Nalle 2-3 D-Generation X
Lepovuorossa: Apassit

5. Maanantai 25.4.2016

19:00 AS Nalle 1-2 AS Bobba
20:00 Apassit 4-3 Stoke
Lepovuorossa: D-Generation X

6. Keskiviikko 27.4.2016

21:00 AS Bobba 5-3 D-Generation x
20:00 Apassit 4-2 AS Nalle
Lepovuorossa: Stoke

7. Maanantai 2.5.2016

19:00 Stoke 3-8 AS Nalle
20:00 D-Generation X 5-3 Apassit
Lepovuorossa: AS Bobba


8. Keskiviikko 4.5.2016

19:00 AS Bobba 2-4 Apassit
20:00 Stoke 0-12 D-Generation X [LV]
Lepovuorossa: AS Nalle

Siirtoraja sulkeutuu Keskiviikkona 4.5. klo 23:59.

9. Lauantai 7.5.2016

19:00 Stoke 10-0 AS Bobba [LV]
20:00 D-Generation X 3-2 AS Nalle
Lepovuorossa: Apassit

10. Maanantai 9.5.2016

19:00 Stoke 0-10 Apassit [LV]
20:00 AS Bobba 4-2 AS Nalle
Lepovuorossa: D-Generation X


Maalikeskiarvo:
6,1 maalia/ottelu

YHT 120 maalia 20 ottelussa
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki

Playoffien Otteluohjelma

ViestiKirjoittaja Erik » 24.05.2016 22:36

Välierät

11.5. Keskiviikko

19.30 D-Generation X 2 - 4 AS Bobba
20.30 Parkunmäen Apassit 2 - 5 AS Nalle

14.5. Lauantai

19.30 AS Nalle 4 - 2 Parkunmäen Apassit
20.30 AS Bobba 10 - 0 D-Generation X (LV)

Otteluvoitot
APA 0-2 ASN
DX 0-2 ASB


18.5. Keskiviikko

19.30 Apassit 0 - 10 D-Generation X LV
20.30 AS Bobba 2 - 6 AS Nalle


21.5. Lauantai

21.00 AS Nalle 10 - 0 AS Bobba [LV]


Otteluvoitot
ASB 0-2 ASN
APA 0-1 DX
K1: Team Timoset [3]
K2: Manchester United [1]
K3: Umbro FC [1]
K4: Romppala United
K5: AS Nalle [3]
K6: Umbro FC [2]
K8: Umbro FC
K9: AS Nalle [2]
K10: FC Saunakaveriporukka [3]
K11: AS Nalle [1]
K12: Umbro FC

3-2-3

3x Arvokkain Pelaaja (K1, K3, K11)
1x Maalikuningas (K9)
1x Paras Tuomari (K3)

228 maalia

Palloliiton Kunniajäsen
Erik
 
Viestit: 167
Liittynyt: 08.02.2015 02:54
Paikkakunta: Helsinki


Paluu Mestaruusliiga

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron